| gabriela94 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a la profilul liceeal tehnic A (electric), am intrat cu media 7, 66 dar as vrea sa devin educatoare sau asistenta medicala si as vrea sa stiu daca este posibil sau ce alte meserii as putea urma cu acest profil si cata importanta are pe viitor? Multumesc anticipat pentru raspunsuri

1 răspuns:
| MisterKat a răspuns:

Daca vrei sa devii educatoare, ar fi trebuit sa dai inainte niste probe de aptitudini pentru un liceu pedagogic...
Daca vrei sa devii asistenta medicala, stiu ca trebuie sa faci 3 ani la Facultatea de Medicina, pentru asta trebuie sa te pregatesti foarte bine din Chimia de liceu, in special cea organica pe care o vei face din clasa a 11-a si Biologia de liceu...

Mult Succes la liceu si in viitor!

O zi buna!

Daniel.