| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a XII-a şi am decis să merg la facultatea de medicină,ramura de Nutriţie şi Dietetică din cadrul Universităţii Grigore Popa din Iaşi.
Aş vrea mai multe detalii despre această specializare şi modul de admitere atât "la fără taxă" cât şi "cu taxă".
Dacă din greşeală, pe site, este vreun absolvent al acestei ramuri rog să-mi dea un mesaj în privat.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în "Metodologia admiterii 2014" de la linkul oficial :
http://www.umfiasi.ro/......202014.pdf

Toate cele bune.