| nuamgasitnumedeutilizator89 a întrebat:

Buna ziua, in legatura cu Universitatea Spiru Haret, doresc sa ma inscriu la ea, intrebarea mea e urmatoarea eu am media 6.43 la bac, si am aplicat la urmatoarele facultati: drept IF/IFR si administratie publica IF plus management. Credeti ca am sanse cu media pe care o am la bac? Si daca prezenta la IF este luata in ''serios'', orice alte detalii in legatura cu spiru haret care sunt de actualitate si nu din 2000 sunt bine venite, multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse cu media 6 sa mergi la vreo facultate.
Ce ma surprinde pe mine este cum de poti avea pretentie sa mergi la Drept sau Management, cand tu abia te-ai tarat sa termini un liceu, tu nici macar nu esti constient de cat esti capabil sa inveti...

| nuamgasitnumedeutilizator89 explică (pentru Violleta2022):

Eu cred ca tu nu ai auzit de reputatia spiru haret sau privatelor din Romania, nu ma intereseaza sa invat, vreau doar o licenta atat. Vreau sa o termin la fel ca pe liceulaughing Saru-mana odata la 3-4 luni si atat

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuamgasitnumedeutilizator89):

Si la ce-ti ajuta o hartie unde scrie ca ai terminat o facultate cu mediile cele mai proaste?
Angajatorul se fereste sa te angajeze si ajungi in final tot la munca de jos, sau pleci in straintate sa culegi capsuni sau asparagus.
Eu cred ca pierzi timpul inutil cautand o facultate pentru mediile tale, ca nu te ajuta cu nimic in viata.
Ti-as sugera sa faci o postliceala de meserii, daca vrei cu adevarat sa muncesti pe undeva.