| DarkSunshiine a întrebat:

Sunt interesata de liceele LMK si Pedagogic(pentru cei din Galati):mai exact cu cat se intra,ce meserie pot avea, cum sunt profesorii etc. Funda bineinteles.

1 răspuns:
| Matei_Romeo_1985 a răspuns:

Liceul C. Negri (fost pedagogic) si M. Kogalniceanu sunt 2 licee foarte bune, se gasesc in Top 50 Romania. Cu cat se intra nu stiu, se poate gasi usor. Meserie nu ai cum sa ai, la terminarea liceului. Esti cel mult la nivel de incepator spre novice. Profesorii sunt exigenti, dar corecti.
Ce faci tu in timpul liceului este mult mai important. Daca inveti si te implici si in alte activitati poti pleca cu bursa sau poti ajunge la o facultate de unde iesi cu salariu de o mir de euro.
Daca pierzi vremea, ca 90% dintre elevi, ajungi sa nu inveti nimic si sa termini o facultate inutila gen Comunicare sau Management.