| DarkSunshiine a întrebat:

Sunt interesata de liceele LMK si Pedagogic(pentru cei din Galati):mai exact cu cat se intra, ce meserie pot avea, cum sunt profesorii etc. Funda bineinteles.

1 răspuns:
| andreea070 a răspuns:

Buna! la LMK se intra cu 8-9. prf mate-info, filologie etc. profesorii sunt unii mai duri si mai putin duri. Iar la pedagogic mate-info, stiinte ale naturii, filologie, stiinte sociale, filiera vocationala profil pedagogic unde poti iesi invatator-educator-profesor. medii intre 9-10 cred ca se poate intra si cu 8, 90 8, 95. Sper k ti-am fost de folos:*