| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la mate-info engleza si as vrea sa ma transfer la stiintele naturii.Imi putei da un orar pentru clasa a IX-a si pentru clasa a X-a? Biologia si chimia de la stiintele naturii sunt mai grele decat cele de la mate-info, iar fizica si informatica sunt mai usoare?

3 răspunsuri:
| lavinia1994 a răspuns:

Fizica o sa ai 3 ore! bio 2 si chimie 2 sau 3 in functie de ce optional ti-ai ales.biologia mi se pare ok si chimia acum depinde de tine ce vrei sa alegi...informatica nu prea am facut cine stie ce pentru ca aveam 1 ora pe saptamana fata de mate-info care dau teza!

| Curious9 a răspuns:

La stiinte ai 4 ore de bio, 3 de chimie, 2 de fizica, 4 de mate, si 0/1 de info. ( se face doar TIC ) La mate info ai avut 2 bio, 2 chimie, 3 fizica, 5 mate si 4 info

*cel putin in cazul meu asa a fost.

Oricum la bio chimie e mult mai frumos tongue Mate se face M2 tongue

| iubiricaa a răspuns:

Buna cat 12.sa-ti zic eu care sunt la bio-chimie(stiintele naturii)
faci asa:intr-a 9a 3 ore de bio din care una e de educatie pentru sanatate, 2 de chimie, 3 de fizic, 4 de mate si 1 ora de informatica si 2 de tic.iar la mate-info.aia asa 2 de bio, 2 de chimie, 3 de fizic, 4 de mate, 1 de info di 2 de tic.deosebirea e ca la bio-chimie mai ai o ora de bio-educatie pentru sanatate! mie imi place nu-i greu.e la fel la ambele! doar k mate e mai grea la info,, faci mate de gradu 1 pe cand la bio-chimie de gradu 2(mai multa algebra decat geometri)funda?big grin