| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a la profilul mate-info si as vrea sa ma transfer la stiinte ale naturii.Am cateva intrebari:1.Ce documente am nevoie pentru transfer? 2.Cum este matematica de la stiinte ale naturii? 3.Cum este fizica, biologia, chimia fata de profilul mate-info (adica daca se studiaza la acelasi nivel)? 4.Se mai da bacul la informatica? 5. Pot sa plec dupa absolvirea liceului la facultatea de teatru (conteaza profilul)? 6.Este un profil echilibrat? 7. Unde gasesc o cerere de transfer(model)?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Dupa terminarea liceului poti sa dai la ce facultate vrei indiferent de ce profil ai terminat. Mi se pare irelevant sa te mai transferi acum. E mai multa bataie de cap si nici la mate-info nu e obligatoriu sa dai bacul la informatica. Poti sa-l dai si la biologie din cate tin eu minte.

| Anonim5647 a răspuns (pentru Ineys):

Da,ai de ales intre info, bio, chimie sau fizica