| tudorhorga23 a întrebat:

Sunt la mate-info si as vrea sa ma transfer la stiinte ale naturii fiindca nu ma descrc cu matematica, c-am ce se face la stiinte ale naturii, m-ar interesa ce nivel de matematica se face.Se face si algebra si geometrie sau numai algebra?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Programa de matematica din pacate este aceeasi numai ca nivelul de predare si numarul de ore difera.

| Klara a răspuns:

Se fac amandoua, ca nu scapi de ele. Numai ca mai usor putin, mai echilibrat.
Eu am rezistat 4 ani la matematica-informatica si am si dat bacu' din mate... si apropo: la stiintele naturii dai si la mate bacu' happy Ai scapat de dracu' dar ai dat de ma-sa, cum e vorba aia.
Cel mai bine (te sfatuiesc) este sa alegi un profil uman. 2 ore de mate pe saptamana. Si fara bac la mate.
Dar e alegerea ta...succes!

| dreamerlainen a răspuns:

Din cate stiu eu, se face si algebra si geometrie. Dar de obicei nivelul de dificultate nu e cu mult sub cel de la matematica-informatica. Daca te descurci cu istoria, geografia si cu limbile straine, mergi mai bine la filologie.

| raluca_4573 a răspuns:

Programa nu e chiar aceeasi.lucrurile de baza raman dar la un nivel mediu.si sunt o multime de lucruri pe care cei de la mate-info le fac si cei de la stiinte nu! si nici orele de predare nu sunt diferite, cel putin pana in clasa a 11-a! de abia in clasa a 11-a incepe sa se vada diferenta intre mate-info si stiintele naturii! si aceleasi lucruri se fac.allgebra,geometrie.trigonometrie,analiza matematica(11-a).nu stiu in ce clasa esti. dar daca te transferi la stiintele naturii trebuie sa fi atent si la chimie, ca asta chiar difera fata de ce se studiaza la mate-info.si e foarte greu sa recuperezi.mai ales daca esti in clasa a 10-a, a 11-a!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua si algebra si geometrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| petronela_4784 a răspuns:

Eu am terminat stiinte ale naturii acum 2 ani! Pe saptamana aveam 4 ore de matematica.Si am facut geometrie si algebra. Avantajul este ca sunt mai putine ore si dificultatea nu e asa de ridicata! Cel mai mult conteaza proful pe care il ai! Voi la mate-info faceti M1 nu? Daca mai tin eu bine minte parca la stiinte ale naturii se face M1, 2...acum sper sa nu ma insel! Sper sa faci alegerea cea mai buna pentru tine!