| MihaiOprea a întrebat:

Sunt la profesionala pe profilul ospătărie iar eu termin clasa a XI si vreau sa continui liceul pe un profil diferit, ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie tot in cl. a XI-a, cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
La forma cu frecventa la zi te poti inscrie doar daca n-ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta cl. a XI-a.
La seral si frecventa redusa vei mai face 3 ani: cl.XI, XII si XIII.

| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscie la liceu, curs seral bieninteles, si poti continua sa faci liceul pana termini toate cele 13 clase, dupa care poti sustine BAC-ul.