| MariaMarty a întrebat:

Sunt la profil real la protectia mediului clasa a 10, si de cand ma stiu mi-au placut romana,istoria, geografia...si la partea de real am mari probleme cu chimia si fizica ..asa ca m-as transfera din al 2-lea semestru la alt liceu la profilul de filologie...as vrea sa stiu in ce constau diferentele?

Răspuns Câştigător
| maddy0212 a răspuns:

Vei da teza la latina, engleza, romana si geografie/istorie. Nu vei mai da bac la mate, chimie/biologie/fizica, ci la istorie, romana, o materie de profil si engleza.
Vei da diferenta la romana si la latina.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de diferențe vezi dacă îți este aprobată cererea de transfer!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca iti place istoria, geografia cel mai bine te duci la filologie!
Deci ai face bine.
O sa dai teza la romana, engleza, franceza, istorie, geografie.