| AvalohAlyn a întrebat:

Ce profil va atrage mai mult în viața? Spre ce sunteți înclinați mai mult în viața?(deci nu numai în liceu)
Profilul Uman sau profilul Real? Și de ce?
Eu am terminat profil Uman dar am făcut și la profil real(dar m-am transferat apoi la uman)

Mereu mi-au plăcut mai mult romana,istoria,geografia și nu matematica, fizica sau chimia.La matematica niciodata nu am simțit vreo atractie.La mine asta e motivul.
La voi? Uman sau Real?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Spre real, fizica si mate.
Imi place sa stii cum merg chestiile pe care le folosesc, sa rezolv probleme asa de amuzament, plus ca e mult mai simplu.
Eu una sa inveti in prostie si alta sa stii logica sa te duci la examen si intr-o ora ai rezolvat alea si beat fiind la o adica, si ai plecat. La uman tocesti mereu mult, dar nu prea ma atrage.

Ma dusesem la examen la info dupa o noapte nedormita de uitat la Prison Break, vorbeam impleticit, dar am putut sa rezolv alea fara sa tocesc carti intregi inainte.

Ma atrage istoria insa, aia da. Analiza istorica adica de ce s-a intamplat anume lucru, nu doar ca s-a intamplat si cand s-a intamplat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Profil real!

| Eireann a răspuns:

Biologie, chimie si fizica. La liceu am fost la filologie.

| RKBlue a răspuns:

Real si Uman.O combinatie.
Imi place romana, si am avut noroc cu diriginta noastra de romana care ne-a facut sa lucram destul dar si sa ne placa anumite lucruri.Cu ea faceam mai mult decat cei de la uman laughing
Matematica imi place cand vine vorba de real, restul mai putin. Biologia, daca e vorba de lucruri interesante si anumite parti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilul uman pentru ca ador literatura si limba engleza!

| Michaeel a răspuns:

Niciodată nu mi-a plăcut matematica asa ca zic pas la profilul real. Profilul uman, științe sociale.

| kb9 a răspuns:

Mie mi-a placut sa uit ca sunt la scoala.