| asasssynul a întrebat:

Sunt la un liceu cu 2 clase de filologie si eu am picat la a 2-a clasa, si as vrea sa ma transfer la prima clasa deoarece vreau sa stau in clasa cu colegii mei vechi si sa scap de niste profesori care sunt mai severe sad.

Cum as putea sa ma transfer, din cate am inteles eu am auzit ca imi trebuie media de pe primul semestru sa fie cat a ultimului cu care a intrat sad

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns si la prima intrebare de acest gen si ti-am spus ca n-are de ce sa se ia in considerare media, fiind la acelasi liceu si acelasi profil.
In orice caz, fiind in clasa a IX-a, s-ar lua in considerare media de admitere, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului intrat la profilul respectiv, ori tu a intrat la profilul respectiv.
Mediile de admitere se iau in considerare doar daca ai vrea sa te transferi la alt liceu, pe acelasi profil sau sa schimbi profilul.