| asasssynul a întrebat:

Sunt la un liceul cu 2 clase de filologie si eu am picat la a 2-a clasa, si as vrea sa ma transfer la prima clasa deoarece vreau sa stau in clasa cu colegii mei vechi si sa scap de niste profesori care sunt mai severe sad.
Cum as putea sa ma transfer, din cate am inteles eu am auzit ca imi trebuie media de pe primul semestru sa fie cat a ultimului cu care a intrat sad

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci o cerere la conducerea liceului si soliciti mutarea in cealalta clasa. Ar fi foarte bine daca ai gasi un coleg din cealalta clasa care vrea sa se mute in clasa ta, atunci sigur ti-ar fi aprobata mutarea.
In asemenea cazuri nu este vorba de nici o medie, fiind la acelasi liceu si acelasi profil.

| asasssynul explică (pentru Ioandelasal):

Faza e ca intr-o clasa limita este de 34 si unde vreau eu sa ma mut sunt 29 happy

| asasssynul explică (pentru Ioandelasal):

Unde vreau sa ma mut sunt 29 in clasa si limita este de 34

| Ioandelasal a răspuns (pentru asasssynul):

Atunci depune cererea, ai sanse sa fie aprobata.

mira
| mira a răspuns:

Fa p cerere catre directorul liceului si vei obtine un raspuns pe loc.