| darky01 a întrebat:

Sunt ok facultati private? In special Titu Maiorescu si Romana America. Am observat ca din ce in ce mai multa lume merge la facultati private, unde inainte se mergea din cate stiu eu (corectati-ma daca e gresit), doar daca nu intrai la cele de stat. Doar ca acum observ ca lume cu note bun in bac se duc la facultati private, oameni care puteau sa intre oriunde. De asemenea am observat ca cei cu bani au inceput sa le frecventeze(spre exemplu fiul mare a lui Reghecamp, nu ma intereseaza viata acestuia, doar am vazut intr-un podcast). Ma gandesc ca oamenii cu bani nu si-ar trimite copiii la niste universitati care nu sunt bune nu?

Vreau sa ma las de facultatea la care sunt si eram curios daca merita sa aplic la private la anul.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă școala e acreditată, e la fel de ok ca oricare alta

| Emma30555 a răspuns:

Daca vrei să înveți orice facultate e buna. Eu am terminat demult Romano-Americana, profesorii erau o buna parte aceeași care predau la ASE la stat. Facultatea e buna, unii studenți erau buni altii asa si asa, ca oriunde. Nu stiu de ce vrei sa te lasi de facultatea la care esti din moment ce ai inceput o, dar tu stii mai bine

| darky01 explică (pentru Emma30555):

Nu ma atrage facultatea la care sunt

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Lumea merge la o facultate privata ca sa nu isi bata prea tare capul. Cred ca stii si tu ca acolo treci pe bani si nici nu frecventezi orele. Eu nu as alege niciodata o facultate privata.