| conrob a întrebat:

Sunt prins intre 2 lumi exterioare si nu stiu ce sa fac 1.sa raman oier si sa duc meseria mai departe am si hotel unde sunt cioban deci nu e problema cu cazarea, oile sunt la locul lor sau sa ma duc in Bucuresti la informatica fiind foarte pasionat de asa ceva? voi ce ati face cumva amandoua imi plac

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca nu iti place rezolvarea mea, vin la tine la stana sa ma bati cu bata. Fii atent: vii la Bucuresti, faci informatica, deja din anul doi te poti angaja programator. Sau poti sa te angajezi dupa facultate, cum preferi. Peste cativa ani vei castiga 2000 de euro lunar, cum castiga baiatul meu, care are 26 de ani. Iti iei casa prin Prima Casa, iti iei masina, si de aici ai mai multe posibilitati. 1. Tii o turma proprietatea ta la tine la tara, cu ciobani angajati. 2.Iti iei casa la Clinceni si tii 10 oi si un berbec, in saivan. 3. Renunti la oi, caci ai bani si apar alte atractii.4. Te retragi din programare peste 20 de ani, plin de bani, si iti faci cea mai tare turma de la tine de la tara. Succes.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Imipare rau ca nu le poti practicape ambele, parerea mea este ca ar fi bine sa profesezi si informatica daca te pasioneaza, este un domeniu foarte cautat, dar daca si hotelul da randamente nu-l neglija. angajeaza pe cineva de incredere care sa se ocupe de el sau parintii. succes!

| minrest a răspuns (pentru Irinamujoperufe):

Irina, nu are hotel in proprietate, are hotel unde paste oile, are bani si dupa ce duce oile la culcare merge si doarme la hotel.

| Irinamujoperufe a răspuns (pentru minrest):

Aha, am inteles, da sunt de acord cu time, pe primul loc facultatea si mai ales informatica...cred ca in prezent da cel mai bine randament in privinta banilor