| Mariela_1621 a întrebat:

Sunteti de acord cu construirea Catedralei Mantuirii Neamului?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De parcă nu am avea destule biserici!
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt de acord cu construirea Catedralei Mantuirii Neamului. Aceasta va fi cea mai scumpa constructie dupa revolutie in jur de 400 de milioane de euro.

| MisterKat a răspuns:

Nu! Poate n-am chef sa donez pentru "mantuirea neamului". Neamul asta (romanii) au fost destul de "mantuiti" de soarta si de Dumnezeu fata de alte tari... Dumnezeu ne pune pe toti la incercare? Ce e aici, lagar? Trecere spre rai? Sau ce? E un fel de purgatoriu? Biserica e o masa de prosti care cred doar in ce le zice popa! Succesuri! Ganditi logic!

| sy46 a răspuns:

Nu sunt de acord, deoarece la fiecare colt de strada este cate o biserica.Si doar batraneii se mai aduna si se inghesuie la ele. In loc sa arunce banii pe biserici ar trebui sa se ocupe mai mult de spitalele din Romania extrem de jegoase in care ti-e si frica sa pasesti.
Romania-o tara de biserici si farmacii!

| ancan a răspuns:

Tara arde si ei construiesc Catedrale.
Mai nu mi se pare normal, pentru ca 1 la mana avem cate o biserica, catedrala la fiecare pas, iar 2 la mana ar putea folosii banii pe care ii investesc in Catedrala, in ajutarea sinistratilor sau in restaurarea spitalelor, sau a caselor de copii.
dar ce le putem cere?

| Psycho a răspuns:

Catedrala care?! :O laughing oare ce-o să mai facă? rolling eyes

| Duhovnicul a răspuns:

Nu sunt pentru ca incalca legea, http://www.secularhumanism.ro/......ului.html.

Ar trebui sa existe o separare intre stat si religie. Uita-te in spitalele romanesti darapanate ce stau sa cada si astia ridica lacase de cult luxuase si scumpe pe timp de criza, sa fim seriosi :|. Daca ar fi dupa mine i-as da foc, dupa ce as inchide toti preotii in ea desigur :)).

| Antonia90 a răspuns:

Da.De ce nu?
Va fi frumoasa.Am vazut la TV.Banii vor fi luati din donatii. Abia astept sa fie gata!winking

Lavinia

| sandy a răspuns:

Nu sunt eu prea credincios dar o biserică mare şi frumoasă trebuie.

| Vampii a răspuns:

Sincer? nu, pentru ca in loc sa doneze banii unor sinistrati ei contruiesc biserici... ce oamenice o sa faca saracii oameni cu o catedrala? banii ar trebui donati unor sinistrati sau donati primarie pentru a contrui niste diguri.

| virshabhasthira a răspuns:

Cred ca mai intai cineva ar trebui sa ii mantuiasca pe animalele care conduc tara, si apoi sa se gandeasca daca este legal ce fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar abia astept sa se faca in locul mult discutat.
Nu ma intereseaza catedrala sau ce este ea, ma intereseaza sa se faca magistrala URANUS care este proiectata prin curtea parlamentului. Constructia ei depinde si de catedrala...( adolf )

| cristina a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| bd0893 a răspuns:

Asa.hai sa construim biserici ca ne curg banii pe geamuri. ce conteaza ca juma' de tara e sub apa oh go on