| iossucks a întrebat:

Te poti transfera de la liceu la o scoala profesionala. Intreb pentru un var de-al meu care este in clasa a IX-a dar nu se poate transfera din cauza ca parintii lui nu vor sa-l transfere

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul este permis dar este nevoie si de acordul parintilor in cazul elevului minor, asa ca va trebui sa-l obtina.

| iossucks explică (pentru Ioandelasal):

Mai este o problema. Varul meu are rezultate proaste la invatatura si este in stare de corigenta la multe materii dar parintii nu sunt de acord si spun ca ar trebui sa stea la liceu ca el cu profesionala nu face nimic, ca la profesionala se duc doar prostii si el nu e prost

| iossucks explică (pentru iossucks):

Acesta ar putea fi motivul pentru care el ar putea sa se transfere de la liceu la o scoala profrsionala pentru ca el are rezultate slabe la invatatura