| 4b a întrebat:

TINERETEA este un dar de la EL...cum te bucuri de tinerete daca nu crezi in EL si cum te bucuri daca crezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata si deci si tineretea, sint un dar de la EL; nu avem dreptul sa ne batem joc de ele.Credinta,te ajuta sa speri in ceva mai bun. Uneori insa... bucuria este inexistenta.Sa fim mai buni,sa ne ajutam mai mult(nu neaparat material),sa nu ne mai dusmanim,urim, invidiem, etc.Asta L-ar bucura si poate ar fi mai bine pentru noi toti.D-zeu sa-ti calauzeasca viata.