| bobo39 a întrebat:

Știți cumva dacă există vreun site/ pagină de Facebook unde sunt postate doar știri pozitive și calitative din Romania? Nu violuri, crime, accidente, politică jegoasă...ci olimpici naționali și internaționali români, recorduri mondiale, elevi români premiați internațional etc?

Răspuns Câştigător
| Delilahhh a răspuns:

Nu știu să îți spun. Pot doar sa îți dau o alta idee.
M-am abonat pe Facebook și pe insta și pe tot ce înseamnă online și folosesc la diverse pagini, care distribuie articole, poze sau știri despre lucruri care mă interesează pe mine in mod deosebit și le-am bifat ca fiind prioritare.
Când deschid Facebook-ul, de exemplu, in loc sa vad ce a mai făcut x, cu cine s-a mai logodit y și ce a mâncat z când a ieșit în oraș cu a, vad postări interesante, fie legate de natura, ce se mai întâmplă în lume, fie ele cuprinse în lumea artei, a educației, a științei, etc. happy.
Cauta-ti interesele și urmărește-le. happy

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Draga bobo te inteleg dar taranismele din tara asta ar citit asa ceva, NU. Lor le plac violuri, rapiri, crime si de aceea siteurile posteaza doar astfel de lucruri pentru ca lucrurile bune nu au cautare.

| Delilahhh a răspuns:

În sfârșit un om deștept!