| LanguageMaster a întrebat:

Există elevi olimpici naționali/internaționali care fac parte din găşti de cartier?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au timp de asa ceva.

| christall a răspuns:

Nu, se invart prin cu totul alte cercuri.

| AdelaElena88 a răspuns:

Ma îndoiesc ca olimpicii stau prin găști de cartier.Nu zic ca sunt Dumnezei, știu olimpici care fumează și beau, sunt și olimpici care nu se ocupa decât de studiu, complet nesociabil, dar marea majoritate pe care ii știu eu sunt copii extraordinari care au reușit sa găsească un echilibru intre performanta, viata sociala și alte hobby uri.Sincer, tot respectul meu. Unul din ei este George Maier, ma uimesc atât performantele sale cat și prezenta pe care o are și faptul ca este foarte expresiv în pozele sale. Oamenii sunt diferiti, cert este ca ii admir pe olimpici pentru performantele lor.

| Adiq a răspuns:

Nu cred ca ar fi genul lor.

| LanguageMaster explică (pentru Adiq):

Cum adică "nu ar fi genul lor"?

| Adiq a răspuns (pentru LanguageMaster):

Dupa parerea mea, olimpicii nu cred ca ar fi capabili sa fie intr-o "gasca de cartier" deoarece cei din gasca nu o sa aiba nimic in comun cu olimpicul si ar putea sa aiba un comportament care nu este in stilul olimpicului(cel mai probabil).Si acesta si-ar da seama ca aceia sunt o influenta proasta. Repet, din nou, aceasta este parerea mea.