| Robert03122002 a întrebat:

Stiti copii care au ajuns olimpici nationali sau internationali la o materie la care nu se pricepeau? si dupa cat timp

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum păcatele noastre să ajungi olimpic (inter)naţional la o disciplină la care nu te pricepi.
Doar n-or fi ale olimpiadele nepricepuţilor?

| Robert03122002 explică (pentru sierra1):

Și dacă începe să îți placă acea materie și îți dorești să faci perfomanta?

| sierra1 a răspuns (pentru Robert03122002):

Voinţa e necesară dar nu şi suficientă pentru aşa ceva

| Andreeush a răspuns:

Nu se poate asa ceva.o data ce esti nepriceput la o materie e imposibil sa ajungi olimpic.

| Ara997 a răspuns:

Dupa 2.3 ani la nationala. se poate. cu cat incepi mai devreme cu atat ai mai multe sanse