| StefanNuExista a întrebat:

Știu ca poate (probabil) nu este categoria potrivita, însă de un timp dezvolt o mare admirative pentru o fata, nici nu m-a gândesc ca am vreo șansa cu respectiva bă chiar de fapt pot deduce singur ca e prea buna pentru mine, sunt genul de băiat care nu vrea o femeie/fata cu forme, sau aspect frumos, eu îmi doresc o fata cu o mentalitate asemănătoare mie... Am vorbit câteva zile pe mesage. M-a acceptat ca pe un fel de prieten daca putem spune asa La scoala nu ne băgam unul pe altul in seama. In fine întrebarea era, daca este normal sa dezvolt aceasta admiratie, țin sa precizez ca am 12 ani si sunt in clasa a 5 a, iar ea este intra a 8 a, as dori sa știu daca acest simptom este specific vârstei mele fata de fete mai mari, știu ca veți spune (scrie) nu o cunosc de fapt in realitate, si de aceea cred ca e deosebita.

Răspuns Câştigător
| Cristina12457 a răspuns:

Bună! Păi dacă e așa mare,ști și tu că nu are rost,că oricum nu ai șanse cu ea. Poate că a vorbit frumos cu tine,ca să nu pară cu nasul pe sus sau ceva de genul. Și nu are rost să îți dezvolți sentimentele față de ea. La un moment dat o să-ți treacă. Și da, este normal să te îndrăgostești de fetele mai mari, deodarece tot timpul băieții se vor îndrăgosti de fetele mai mari (în special băieții mai mici), iar fetele de băieții mai mari. Sper să reușești să treci peste această "iubire" care i-o porți, deoarece ei cred că nu-i prea pasă de tine. Sper că te-am ajutat puțin cu sfaturile mele și părerea mea.