| DauFinPreaDivin a întrebat:

Tocmai am vazut p enet o poza cu Hitler si cu Stalin casatorindu-se, nu prea inteleg ce vrea sa insemne, stiu ca este vorba de Pactul Ribbentrop-Molotov dar cine imi poate explica mai bine?

2 răspunsuri:
| emignon a răspuns:

In cel mai bun caz,este vorba de o caricatura umoristica,cum erau si cele despre profetul Mohamed.
In realitate, daca Hitler si Stalin s-ar fi,, casatorit" intre ei, zic zau daca ar mai fi existat lumea asta; poate Australia sau America, insa Europa in niciun caz n-a existat ca si continent.

| DauFinPreaDivin explică (pentru emignon):

Era o caricatura, si daca nu stii ce este Pactul Ribbentro-Molotov si cum a inceput Al Doilea Razboi Mondial nu inteleg de ce te bagi