| anonim_4396 a întrebat:

Tot aud ca Legiunea Straina este cea mai tare armata din lume etc... dar cum ramane cu cei care lupta in Afghanistan, cei care merg-calca pe bombe zilnic?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Deviza lor este : mergi sau crapă!
Indiferent unde sunt trimişi în lume respectă oficialul : " Onoare şi Fidelitate sau Legiunea - patria noastră " dar pentru fiecare dintre ei sunt la fel de adevărate şi următoarele : Mergi sau crapă!
Luptă sau crapă!
Se mai plimbă şi pe bulevard, dar doar la paradă.

| legiuneastraina a răspuns:

Legiunea calca pe bombe?
legiunea nu este o armata de stat?
asasini platiti?
mai oameni buni...ce-s cu aberatiile astea?
Este clar ca in legiune predomina un mister...dar totusi
Daca vreti sa aflati mai multe despre legiunea straina intrati pe situl http://legiuneastraina.ro
sunt informatii reale, info despre recrutare, antrenament si multe altele
succes

| 44 a răspuns:

Legiunea Straina nu e cea mai tare armata din lume e una din cele mai buna.In Afghanistan sun trimisi si legionari dar doar in cazuri extreme, deoarece nu e o armata de stat ei sunt una privata ca sa actioneze sunt platiti inainte de ''angajator''. Franta are si ea armata ei, din cauza asta Legiunea nu accept francezi de origine, ei formeaza mercenari-Asasin platiti. Daca mai ai intrebari sunt bucuros sa iti raspund.