| denisman a întrebat:

De ce inca exista Legiunea Straina? Din cate stiu Franta nu mai are colonii si totusi are si o armata nationala.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Traditia... se gasesc straini prosti care vor sa moara pentru Franta.

Lupta ca mercenari si nici macar nu e vorba ca s-ar imbogati daca supravietuiesc.

| cristimihailov a răspuns:

Pt ca iti mai pasa de oameni cand ai armata.

La legiunea straina nu iti pasa. Ii pui in primul rand sa demineze minele antipersonal precum iepurii, sarind.

| Dismally a răspuns:

Da, dar armata nationala nu poate fi inchiriata de vreo tara bananiera din Africa. Pentru asta exista Legiunea, pentru bani.

| Crackman a răspuns:

De fapt sunt mercenari care după o perioadă de serviciu devin cetățeni francezi

| doctorandus a răspuns (pentru Crackman):

Exista cai mult mai usoare pentru a deveni cetatean francez.