| mODIN a întrebat:

Toti am avut un profesor la care ne gandim ca fiind "cel mai bun" pe care l-am avut cat eram in scoala, sau chiar si dupa. Ce trasaturi aparte a avut cel mai bun profesor pe care l-ati avut voi?

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Eu am avut unul de TIC in liceu care era foarte de gasca si de treaba. Bine, ce-i drept era si mai tanar decat restul profesorilor care predau acolo. El avea vreo 30 de ani, restul profilor varsta de pensionare. Puteai sa glumesti cu omul ala, te facea sa te simti in largul tau la orele lui si era foarte intelegator cu oricine. Chiar imi amintesc si o faza la ora lui: A intrat in clasa si in drum spre catedra si-a scos din buzunar un pachet de guma five din care a luat ultima guma iar apoi l-a aruncat la cos. Dupa eu i-am zis " Vreau si eu o guma din aia " la care el foarte dezamagit " pai asta a fost ultima pe care o aveam " dupa eu ii zic " pfoai, acum trebuie sa iau de la mine " si am scos un pachet intreg nedesfacut din buzunar din care mi-am luat o guma. La care proful " bai dar bulangiu mai esti " laughing)))) La ora lui toata lumea radea si lua notite in acelasi timp. Cand se termina ora, chiar ne parea rau.