| anonim_4396 a întrebat:

TPU! am auzit ca dupa ce termini clasa a 8 te poti inscrie la o scola de meseri doar ca nu faci liceu e adevarat?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Da,e adevarat[e un fel de scoala profesionala]

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Da, cred ca poti! dar nu ai o diploma de bac, asta inseamna praf, sau mai rau decat praf si o sa-ti traiesti intreaga viata visand la chestii pe care altii le au. gen haine, bani mai multi in portofel, masini de serviciu in fata casei, un serviciu curat etc. deci, gandeste-te ce alegi

| Vvistula a răspuns:

Da este adevarat

| vladutik a răspuns:

Da si cred ca faci doar 10 clase

| MaZGaLiCiYi a răspuns:

Asa cum zice Mona, odata a existat scoala profesionala dar acum cred ca a fost scoasa din programul de invatamant.