| anonim_4396 a întrebat:

TPU, azi am aflat rezultatele de la olimpida de romana.Anul trecut am fostp rima pe locala si judeteana si am luat premiu special la nationala, dar nu pot sa inteleg de ce anul acesta am luat la locala 104 de pct din 120! Adica mi-au scazut 16 puncte numai pe literatura? deoarece suta la suta am facut bine gramatica. Ce as putea sa fac? Profesoara mi-a zis sa fac cum vreau eu, adica daca sa fac sau nu contestatie dar totusi, nu vreau ca apoi sa regret. In orice caz ma calific la judeteana (se califica cei peste 100, asa am inteles) insa nu vreau sa ma calific a douazecea, adica totusi... Ce as putea sa fac? Credeti ca acest esec ma va impulsiona la judetena? Eu lucrez foarte mult la romana insa eu merg si la matematica unde am fost a 6a pe locala...

2 răspunsuri:
| ClaraLove a răspuns:

S-au dat rezultatele cand?

| anonim_4396 explică (pentru ClaraLove):

Azi dimineata.Dar nu cred ca esti in acelasi judet ca mine laughing