| ElenaMaria003 a întrebat:

TPU! De vreo ora caut un amarat de sinonim IN FRANCEZA pentru substantivul " la foret ". Stiu, stiu ca inseamna "padure", dar vreau un sinonim IN FRANCEZA! nu in romana! Stiu ca n romana este "codru", "silva"...stiu! Imi puteti spune, va rog frumos, un sinonim pentru "la foret" tot in franceza? Va multumesc mult. Funda pentru primul raspuns corect

Răspuns Câştigător
| maite13 a răspuns:

Bois

7 răspunsuri:
| andrei1121 a răspuns:

A dracu franceza daua dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bois, futaie (stiu, suna dubios), pinède, sylve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti-am raspuns pentru funda, nu-ti face probleme.
P.S. Cuvantul "pinède" se refera numai la padurea de pin, nu la padure, in general.

| ElenaMaria003 explică:

Scuze NOnameHelper, celmaibunfotbalist si Bianca, dar raspunsurile voastre au fost scrise ca raspuns al altcuiva... nu pot sa dau funda, deci ati raspuns inainte lui 'Maite'. dar doar ei pot sa ii dat funda. Voua va voi da voturi sad

| hipster a răspuns:

Bois quignon codru inseamna amandoua

| celmaibunfotbalist a răspuns:

Le bois