| mITzY_3042 a întrebat:

TPU va rog mult de tot dati-mi si mie un raspuns la intrebarea mea pentru ca mi-e tare frica! daca la evaluarea nationala la limba romana am luat 7 si la matematica 4 50. ce se intamplaaa? crying((crying((((( ca mi-e tare fricaastraight face mentionez ca media generala 5-8 este 9, 16. ajutati-ma! funda + vot! va rogg mult de tot!

Răspuns Câştigător
| doolsik09 a răspuns:

Pai media din teze ar fi 5.75 atunci media ta de intrare la liceu ar fi 7.45. Poti sa iti calculezi media de admitere pe http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu

7 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Si face media dintre 7 si 4.50 = 5.75
Iar acel 5.75 se aduna cu media de pe 4 ani (9.16 in cazul tau ) = 7.45...iar 7.45 e media cu care intri la liceu happy

*Daca ai sub 5 una dintre notele de la examene sau ambele daca sunt sub 5 nu trebuie sa mai dai inca o data examenele big grin

| daydreamer a răspuns:

De unde stii ce note ai luat?

| mITzY_3042 explică (pentru daydreamer):

Pentrru ca mi s-a spus la romana. iar la matematica mi-am calculat singura punctaju dupa ce am aflat rezultatele corecte happy

| BLKZ a răspuns:

Nota de la Evaluarea Nationala nu e ca la BAC(adica sa pici daca ai luat sub 5).

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Nu se intampla nimic numa atata ca poate nu intrii la profilul pe care ti-l doresti.Eu sper sa intrii unde vrei.Succes

| RiperruzAditz a răspuns:

Nu se inatampla nimic. Se face media de intrare la liceu cu notele pe care le ai. media 5-8 plus media examenelor impartite la 2 si it da media de admitere. Doar atata.

| DeRk01 a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt dar vei intra la liceu cu media 7.45 deci de la 9 tia scazut la 7 asta va fi media de optare la liceu. Funda?love struck