| Dariii13 a întrebat:

Puteti sa imi dati cateva sfaturi in legatura cu evaluarea nationala din clasa a8a? Pentru matematica si limba romana.

Răspuns Câştigător
| CosmiiiiinN a răspuns:

Chiar daca ti se pare lipsa de timp, completeaza testul iar, probabil te-ai saturat de obisnuita replica "citeste cu atentie" dar chiar poti sa pierzi puncte aiurea pentru ca n-ai citit cerinta bine (am patit)
Nu te bloca unde nu stii, sari peste... Decat sa pierzi timp pe care-l poti folosi pentru a te verifica, mai bine revii dupa ce termini restul exercitiilor
La romana incearca sa folosesti o exprimare cat mai corecta, frumoasa
Repeta genurile lirice si formulele la matematica
Culca-te devreme
Si in final nu te panica... Da, e un examen care defineste la ce liceu intri, dar asta nu ar trebui sa-ti provoace anxietate, pana la urma parerea mea este ca liceul nu este chiar atat de important, mai mult conteaza studiile superioare, facultatea. Incearca sa fii cat de relaxata poti

1 răspuns: