| mary4567 a întrebat:

Trebuie sa fac gazeta clasei si nu am idei. ajutati-ma cat mai repede cu idei.

2 răspunsuri:
| nosferatu15 a răspuns:

Iti dau titluri de rubrici:
-Noutati (scriice mai e nou, ce activitati veti mai desfasura, excursii etc.)
-Curiozitati (alegi un subiect, biologie, geografie etc. si cauti pe net niste curiozitati specifice)
-Calendar (scrii datele importante, de exemplu fixarea tezelor, lucrari, vacante, zii libere etc.)
-Concurs (organizezi un concurs, de exemlu de facut o compunere despre ceva, ce alegi tu, iar cea mai frumoasa va castiga un premiu constand intr-o carte sau altceva)
-Relax (va consta intr-o pagina de jocuri, glume, etc.)

funda?big grin

| AliceAne a răspuns:

1 scrie despre vreo sarbatoare din noiembrie, 2 fa o ribrica cu perlele elevilor/prfofesorilor. 3 fa-ti o cutiuta in care sa puna colegi tai cate un biletel cu un secret sau o parere despre un profesor, iar u alegi si le scrii pe cateva din ele. 4 scrie cateva glume.