| yrynica a întrebat:

Ma ajutati va rog cu niste sfaturi despre discursuri? Trebuie sa tin un discurs in fata clasei a IX a, care sa fie motivant pentru generatia lor. Nu imi prea vin idei, nu am mai tinut niciodata un discurs.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur!
Dragi profesori si dragi colegi, acceptarea mea, din partea dumneavoastra, de a va fi elev pentru unii si coleg pentru altii a fost pentru mine o provocare si nu numai, ati dat dovada de intelegere pe tot parcursul anilor peterecuti impreuna si asta denota bun simt cat si educatie, va multumesc daca, cateodata, am gresit si voi m-ati corectat si mi-ati aratat calea cea buna, va multumesc pentru ca existati, si dascali si colegi, am fost o familie impreuna si de aici am invatat ca la randul nostru trebuie sa ajutam, nu in ultimul rand tin sa le multumesc parintilor mei pentru buna educatie care mi-au dat-o si inca o sa mai am nevoie de ajutorul lor.
Nu am sa va uit si va promit ca in fiecare an o sa fiu prezent la o aniversare de revedere, cu drag al vostru elev si colega Yrynica!

Va multumesc!
E pentru casa a 8 -a...dar personalizezi tu!

Si pentru clasa ta:
Pai poti scrie ceva gen: Buna ziua! De cand sunt la acest liceu, m-am imprietenit cu multa lume, profesorii sunt buni si imi place sa invat aici. Sper ca pe parcursul acestor ani sa ne amintim impreuna fiecare moment amuzant sau trist, care i-am petrcut impreuna cu totii. Nu voi uita cat de suparata am fost [ si zici cand ai voi suparata] sau cat de fericita am fost cand [si zici cand ai fost fericita]. Aici am multi prieteni si sper sa-mi fac in continuare cat mai multi. Daca v-am mai gresit vreunora dintr-o voi, imi cer sincer scuze si sper sa nu se mai repete. Viata e mult mai frumoasa la liceu, te simti mai mare, ai mai mult curaj in tine. Ma simt bine alaturi de prietenii pe care mi i-am facut aici si sper ca nici ei nu vor uita toate cele petrecute impreuna. Mereu imi voi aminti fazele amuzante, cand radeam de unii profesori, chiar daca dupa aceea ne pedepseau. Mereu imi voi aminti excursiile care le-am facut impreuna si cat de mult ne-am distrat.

Liceul este cel mai frumos moment al vietii!
Multumesc.

1 răspuns:
| KateMiddleton a răspuns:

Discursul trebuie sa vorbeasca despre problemele actuale la aceasta ora.Violenta,Profesia,Cariera,Ecologia,Reactiile emotionale, Sanatatea pot fi teme de discursuri.Bafta!