| breeze a întrebat:

Trebuie sa fac o compunere cu titlul : "Melcii stelelor isi scot coarnele". Ce as putea scrie in aceasta?confusedthinking Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Scrie despre cerul instelat, despre timpul care se pare ca se opreste in loc atunci cand il privesti plin de acei minunati astrii care parca ar fi fiinte vii, mici fiinte aidoma melcilor, care pasesc incet si nestingheriti pe langa noi. Ele sunt candele pe care ingerii le aprind noaptea. Cateodata stralucesc mai tare, ca sa ne aduca aminte de maretie, de miracol, de iubire. Alteori sunt simpli melci lenesi, brose minunate, care doresc sa ne priveasca pamantul. Se uita spre noi si ne vegheaza visele...

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Descrie o noapte de vara cand admiri cerul instelet.

| Bacemi a răspuns:

Lasa-ti imaginatia sa curga. Viseaza! Imagineaza-ti o lume fantastica, poti face o ironie la adresa lumii dar ai nevoie de un stil aparte.