| costin95 a întrebat:

Trebuie sa ma inscriu la un liceu si nu stiu ce sa fac thinking La LSN Brasov de ce materii am nevoie? si ce profesie pot alege daca termin liceul si o facultate ( ma refer la LSN)

Răspuns Câştigător
| Elenika a răspuns:

Eu tocmai termin clasa 9 in lsn.deci.liceuu are 7 clase (momentan). Clase de intenisv spaniola,intensiv franceza,intensiv germana,bilingv engleza,clase de stiinte ale naturii si clasa de uman. materiile de baza sunt biologia fizica si chimia... daca termini lsn-ul,la real, poti sa mergi la orice facultate, mai ales la medicina. depinde si ce medie ai.no,eu consider ca ai face o alegere buna la lsnbig grin

2 răspunsuri:
| sabilopod a răspuns:

Lsn e naspa. mai bine la antipa. happy e muuuuult mai bun, fara a fi extraordinar de bun!

| syle a răspuns:

Ai nevoie de mate chimie biologie romana cam astea sunt de baza plus spanila sau alte limbi depinde la ce profil intri
cat despre facultate o sa urmezi ceva cursusri de asistent pentru inceput medic mult mai tarziu plus ca vei avea nevoie de o specializare.