| anonim_4396 a întrebat:

La anul termin liceul si nu prea imi place matematica.ma gandesc la o facultate din Timisoara, insa nu prea sunt decisa. ce facultate ati alege?(argumentati)
Eu ma gandeam la limbi moderne. dar nu stiu exact ce materii se fac. stie careva? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| LadyZuza a răspuns:

Pfff ai o gramada de optiuni! sunt multe facultati fara matematica gen : engleza-romana, relatii internationale, jurnalism, drept, limbi moderne aplicate! un pont : intereseaza-te inainte daca poti face fata, de exemplu la limbi moderne ai de citit niste dragi de carti groase carora trebuie sa le faci rezumat si toate in engleza sau in romana, la drept trebuie sa inveti codul penal, civil vechi si nou! intereseaza-te si fi atent/a ca nici o facultate nu e usoara! bafta multa!