| nadyutza a întrebat:

Trec acum a9a... e buna cartea "Somnul de veci" de Raymond Chandler sa citesc? Mi-a recomandat-o cineva si citind cateva pagini imi pare interesanta, dar e bine sa citesc pentru a 9a asta?

Răspuns Câştigător
| eewan a răspuns:

NU. nu o ai in programa happy a. si nu te speria de a-9-a, e unul dintre cei mai frumosi ani. sper sa profiti din plin de elwinking

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Citesti ce iti place, nu neaparat ce ai nevoie.

| 123321456654 a răspuns:

E foarte bine...chiar daca o sa ai sau nu nevoie de ea la scoala, important e ca tie iti place happy

| raluca_2686 a răspuns:

Cartea este buna nu cred ca trebuie sa ai o anumita varsta ca sa o citesti, dar sigur nu face parte din lectura pentru clasa a 9 a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, n-o sa ai nevoie de ea.Trebuie sa cititi din Eliade, Eminescu si multi altii.Ideea e ca trebuie sa citesi autorii romani.Iti recomand un roman excelent din punctul meu de vedere(nu ca as fi citit prea multe) Invitatie la vals de Mihail Drumes. E un roman de dragoste

| nadyutza explică:

Merci pentru raspunsuri... dar ce carti imi recomandati sa citesc? pana acum am citit idiotul de dostoievski, maitreyi de eliade, ion de rebreanu...etc...