| AyLLin a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna intr-un text al doilea alineat.worried funditalove struck

Răspuns Câştigător
| RaMonaaaBaa a răspuns:

Alineatul este intotdeauna cand se schimba ideea.cand nu este scris in continuare, ci de la capat! mai clar, sti cumva cand spunea invatatoarea in clasele mici "scrieti cu 2 degete mai in fata"? asta e! in cazul tau, al doilea rand scris cu "doua degetele " big grin

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Inseamna ca nu mai vorbeste persoana care a vb inainte! Vorbeste altcineva!
Sper ca te-am ajutat!

| ceconteaza a răspuns:

Poi intr-un text? sau compunere? daca e compunere al doilea alineat e cuprinsull daca e text si al doilea alineat e liniuta de dialog inseamna ca vorbeste o alta persoana daca e pur si simplu un alineat inseamna ca autorul si-a inceput alta idee adica sa zicem ca e vorba de niste copiii la primul alineat.si la al doilea vine nu stiu cine si le strica jocu.cam asa. sper ca te-am asbig grin