| anonim_4396 a întrebat:

Un lant de aur de cate ori trebuie sa fie marcat incat sa iti dai seama daca este fals sau adevarat? aurul adevarat se poate zgaria usor?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca la incheietura are un numar de serie, se considera echivalenta care o detine, si da aurul se zgarie cu usurinta.

| AntoniaAndreea a răspuns:

Uite o chestie care merge : il bagi in otet si daca nu se intampla nimic cu lantisorul inseamna ca e din aur. In caz contrat, se decoloreaza si nu este aur. happy Crede-ma, nu-i nimic daca il bagi in otet.