| Krauser a întrebat:

Un sfat cum as putea sa invat mai repede?

Răspuns Câştigător
| Xoniaa a răspuns:

Buna! Pai sfatul meu e sa lasi totul de o parte cand inveti : telefonul, calculatorul etc., si sa iti scoti niste idei principale asa o sa inveti mai bine si mai repede, inveti doar esentialul nu toate amanuntele. Baftaa! :*

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu se poate mai repede.
Trebuie învăţate toate la vremea lor. Puţin azi, puţin mîine, puţin poimîine şi după toate astea, la momentul ac tual, se cheamă că e repede, pentru că deja ştii.
Altfel nu se poate, oricît ai vrea.
Omul nu e un robot în memoria căruia să introduci o imensă cantitate de informaţii.
Tu nu gîndeşti?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Se zice ca repetarea este mama invataturii. Repeta de multe ori ce ai de invatat, iar apoi ia o hartie si noteaza ce ai retinut. Dupa vezi ce ai gresit.

| SskorpyonN a răspuns:

1. Fa din orice o poveste.

Povestile sunt cel mai simplu mod de a tine minte ceva. Este modul in care informatiile s-au transmis din gura in gura mii de ani pana a fost inventata masina de tiparit si au aparut cartile. Foloseste tehnica imersiunii

| CassieBee a răspuns:

Citesti si notezi pe ceva esentialul. In momentul in care scrii, iti ramane ceva si-n cap, iar urmatoarele dati cand citesti ce ai notat, tii minte mai repede. Asa fac eu si intr-o zi terminbig grin

| claudiaoana a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa iti iei un caiet neinceput unde iti scrii lectia pe care o ai de invatat si incerci sa o memorezi in timp ce o scrii. eu asa fac si e mult mai usor

| EuuGabyy a răspuns:

Pai depinde ce stil de invatat ai tu.ti-as recomanda cand vrei sa inveti sa-ti freci mainile de picior de mai sus(ca si cum ai face masaj ) si sa te apleci in spate in fata sau scrie formulele principale pe hartii colorate.

| IoNNuTz99 a răspuns:

Pastile sau fa rezumatul lectiei la mine a mers