| ionutzz01 a întrebat:

Salut, cum as putea sa invat repede fizica?

5 răspunsuri:
| Captoresque a răspuns:

Simplu: Deschizi cartea de fizică și citești ce scrie pe acolo.

| Andreea2013 a răspuns:

Daca vrei sa inveti repede o anumita lectie la fizica poti sa o citesti de 5 ori, apoi rogi pe cineva sa te asculte si sa te corecteze de cateva ori...iar daca nu merge asa, o poti scrie pe niste foi de cateva ori, cuvant cu cuvant [dar sa fii cu gandul la lectie] si apoi s-ar putea sa o fi invatat. Daca nu poti sa o inveti "papagaliceste' incearca sa o inveti logic, mai pe intelesul tau.
Sper ca ti-am fost de folos! big grin

| Biby_Ingerasul_1995 a răspuns:

Vrei sai inveti toata fizica

| ionutzz01 explică (pentru Biby_Ingerasul_1995):

Doar mecanica si curentul continuu

| Biby_Ingerasul_1995 a răspuns (pentru ionutzz01):

Atunci citesti de mai multe ori si scrii ce ai inteleswinking