| tanasealexia a întrebat:

Unde am dat eu la facultate sunt 2 sectii.
Eu am pus optiunile la facultate in ordinea:
Sectia 1_buget
Sectia 1_taxa
Sectia 2_buget
Sectia 2_taxa.
Acum m-am razgandit si as vrea sa confirm locul la sectia 2_buget.
Intrebarea estebig grinaca ultima medie la toate este 6 si eu am 7.45, ma repartizeaza la toate cele 4 optiuni si dupa aceea pot sa confirm la orice sectie.
Adica daca eu am luat la toate optiunile am dreptul sa refuz prima optiune si sa o aleg pe a treia? Sau sunt obligat sa raman la prima optiune?

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Nu te repartizeaza la toate cele 4 sectii. Nu poti ocupa 4 locuri. Vei fi repartizat la prima din lista daca te incadrezi cu media ta. Intreaba la secretariat daca se poate un soi de transfer. Sau vezi daca nu sunt colegi care vor un schimb. E posibil, daca au nota mai mica si au intrat unde vrei tu acum.