| gabitzu_8696 a întrebat:

Daca media mea de admitere este 9.53 si de exemplu nu intru la primele 2 optiuni si am medie pentru a3a optiune, iar altul are liceul respectiv pe prima optiune, dar cu medie mai mica, pe care dintre noi repartizeaza?

Răspuns Câştigător
| LG_3455 a răspuns:

Omg voi ganditi? Normal ca daca cineva cu media de admitere 4 are prima optiune ce optiune a ales-o ea a treia si nimeni nu a pus-o pe aia prima nu o sa intre ala ca sa faca liceul de ****.Tu vei intra, e media inaintea optiunii.

4 răspunsuri:
| secretname_8475 a răspuns:

Pe el il repartizeaza primul, dar si pe tine te repartizeaza, dar el are prioritate deoarece prima optiune a lui a fost acel liceu

| ElektroViruss a răspuns:

Algoritmul de repartizare ordoneaza elevii descrescator dupa media de
admitere, repartizându-i pe rând, începând de la elevul cu cea mai buna
medie.
Pentru fiecare elev, se cauta prima optiune de pe lista unde mai sunt
locuri libere si elevul este repartizat la acea optiune.
Daca la un moment dat se gaseste un elev la care optiunile exprimate în
fisa nu îi permit sa intre la nici un liceu (pentru ca locurile au fost deja
ocupate de cei cu medie mai mare decât el), elevul respectiv ramâne
nerepartizat.

| Gargaritza_4806 a răspuns:

LG are dreptate.normal ca tu ai prioriate pentru ca ai medie mai mare, nici nu se pune problema

| Savannah a răspuns:

Pe cel care are pusa prima optiune...dar nu cred ca ar trebui sa iti faci griji... ai o medie destul de mare