| anonim_4396 a întrebat:

Care este treaba cu opțiunile de la facultate? Dacă mă înscriu la două opțiuni contează cel mai mult prima opțiune sau nu are importanță? Dacă intru la buget la opțiunea Nr 1, opțiunea Nr 2 este anulată? Că bănuiesc că nu pot intra la buget la ambele opțiuni, iar mai apoi sa îmi aleg unde mă înmatriculez.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Gabrielaaa123 a răspuns:

Nu conteaza ordinea optiunilor. La afisarea rezultatelor poti alege oriunde ai vrea, probabil unde vei intra la buget.
Si da, poti intra la ambele optiuni la buget daca ai o medie mare si la final alegi doar una si mergi sa te inmatriculezi. De asemenea, poti intra la ambele facultati, dar la taxa. Totul depinde de medie.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că contează acea ordine laughing)) ca la liceu când ai pus profilele

| sierra1 a răspuns:

"Că bănuiesc că nu pot intra la buget la ambele opțiuni"

se poate dacă ai medii mari. vei rămâne - desigur - la una

| Sonia822 a răspuns:

Da. conteaza, se intra in ordinea optiunilor!