| Alejandra4785 a întrebat:

Unde credeti ca ar fi mai bine sa fac scoala in Romania sau in Spania? La anul^ Trec a 10a.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde stai cel mai mult, aici sau în Spania?
Depinde unde vrei să termini școala, nu poți face aici unu, doi acolo și iar un an aici!
Pa, pa.

| deeadeea111 a răspuns:

Oriunde e mai bine ca in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parintii sint in Spania si ai sansa sa faci scola acolo, nu mai sta pe ginduri: Spania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca unii dintre cei care au raspuns nu s-au gandit inainte sa scrie. In Spania, nivelul de invatare este mult mai scazut. De exemplu, ceea ce fac aici copiii in clasa a V-a, in Spania se face in clasa a VIII- a. Eu te sfatuiesc sa ramai in Romania.
Bafta!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Termina aici ce ai inceput! acolo poate nu te adaptezi imediat la sistemul de invatamant! ia-ti bacul si poti merge acolo la facultate daca vrei!
gandeste-te bine! acolo trebuie sa te obisnuiesti cu limba, cu un alt stil de predare, cu alti colegi!
succes! happy

| AdrianL a răspuns:

Am un var in Spania la scoala si a fost si in Romania si mi-a zis ca e naspa si ca, criza e mai mare ca la noi da eu nust e doar parerea lui acum scoala poti face unde vrei tu numai sa te ti de invatat si daca la anul treci in a 10-a atunci cand te duci in Spania o sa te treaca in clasa 11 deci s-ar putea sa ai de recuperat niste chestii.

| denymar a răspuns:

Acum depinde si de tine.Aici ai persoanele dragi,familia,etc. Sunt niste scoli extraordinare si in Bucuresi,cu burse, deci nu ai de ce sa iti faci griji.
In Spania, este la fel: ai bursa, oportunitati, doar ca pana invezi spaniola si te informezi...Va dura.
Eu merg pe Romania.