| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa imi fie mai usor la scoala in spania?

3 răspunsuri:
| Andrada97 a răspuns:

Depinde de cat de bine stii limba spaniola, in rest, in aproximativ toate tarile din Europa, materia de la scoala e mult mai usoara ca la noi, nu faci chimie, fizica, biologie, faci toate astea doar in "Stiinte ale Naturii" si in rest cred ca e mai bine, ca poti face Facultatea acolo, iti poti gasi de serviciu mai usor...

| MsGringer a răspuns:

Nu!
Acolo oricat de bine ai stii limba nu este aceeasi materie.
Este destul de complicata, crede-ma.
Vorbesc din propria experienta!winking

| alessutz11 a răspuns:

Depinde de cat de bine cunosti limba spaniola. Altfel... Nu stiu, o sa-ti fie foarte greu laughing