| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte trebuie pentru a ma putea duce la scoala in spania.Sunt in clasa a 7a. Deci la anul trec in a 8a. Ce acte trebuie din spania... Ce acte trebuie de la scoala mea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca foaia matricola, tradusa si autentificata la notar!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un certificat de note, certificatul de nastere al tau, buletinul, datele personale ale parintilor tai cam atat

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Pe langa acte, ai grija sa nu mai repeti odata clasa a7a.
Am o fosta prietena, care a patit-o.
Din cate am inteles, trebuie sa dai nu stiu ce test, si daca nu iei nota, te da cu o clasa in urma, adica tot clasa a7a.

Toate cele bune!happy

| Raiden a răspuns:

Du-te omule la scoala si intreaba. Nu-ti pierde timpu cu mine pe TPU.

| AstaMicu a răspuns:

Nici un fel de act!
Te duci si pur si simplu si te inscrii, ai nevoie doar de actul de identitate si (empatronamiento)...
Spaniolii sunt foarte buni si se gandesc la viitorul copiilor nu ca noi romanii acte peste acte pentru a`ti inscrie copilul la scoala!