| SweetAngel a întrebat:

Unde este mai bine, la internatul liceului sau la gazda?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La internat este mai vesel, mai distractiv.Sa nu fii prea alintata.

| aliona_6797 a răspuns:

La o gazda buna, in internate e dezastru.

| UNfriendLY a răspuns:

Daca esti mai timida/rusinoasa du-te la gazda. daca esti sociabila si vrei sa-ti faci prieteni pe care ii ai alaturi (evident), si sa te distrezi du-te la internat

| IrinaAndreea a răspuns:

Depinde si de ce fel de persoana esti; daca esti mai timida, internatul e o ocazie buna sa socializezi, dar numai daca vrei si tu asta, daca nu poti alege gazda. Pe de alta parte, a sta la internat din timpul liceului te pregateste si pentru viata de camin de la facultate. (daca vei alege si atunci sa stai in camin) Dar decizia finala iti apartine, succes! big grin

| Mik3 a răspuns:

La gazda happy

| Lorien_2084 a răspuns:

In principiu, la gazda. Acum depinde insa si de gazda...

| axelmatei a răspuns:

Internat soro garnatat

| EduardGa a răspuns:

Bai, depinde. La internat nu te scoli tu cand vrei, ci cateodata esti nevoita sa te trezesti, fie ca iti bate femeia de servici nervoasa, in usa, fie ca te trezeste muzica vecinilor de alaturi...La gazda, e bine din cateva puncte de vedere, insa cel mai important e ca ai liniste. Ideea e ca eu te sfatuiesc, si daca ai si niste banutzi in plus, sa iti inchiriezi un apartament, o garsoniera. Tu inchizi, tu deschizi. Tu stii ce ai in frigider, si tot asa. Tu esti stapanul.
Cel mai bine.
Iti zic acest lucru, din proprie experienta. Nu am stat niciodata la camin, insa am auzit lucruri teribile despre minunatele camere si minunatii colegi de camera, pe care ii vei putea avea.
Orienteaza-te si daca vrei sa ma intrebi ceva, stii unde sa o faci.
O seara buna!

Luci
xoxoxo

Întrebări recente