| Criiiiiiiis a întrebat:

Unde pot gasi o compunere cu tema "Primavara copilariei mele" [ link ]! Funda :].

Răspuns Câştigător
| mady8055_9212 a răspuns:

PRIMAVARA COPILARIEI MELE

Imi revin in minte ca ieri frumoasele clipe ale primaveri copilariei mele, locurile unde altadata umblam descult prin oceanul de flori, cu miresme imbatatoare simtind iarba de un verde coplesitor sub piceorele mele fragede si mici, care nici macar nu aveau puterea de a lasa urme prin locurile pe unde treceam, nu putem rani nici macar un fir cu greutatea mea.Revad aceste locuri mirifice unde totul parea desprins din povesti spuse seara de bunici la capataiul meu evad pastelul de culori al livezilor inflorite asarile care muncesc de cu zor la cuiburile noi ce urmeaza sa ia locul celor vechi, revad natura care se trezeste la viata dupa un somn adanc si monoton al ierni trecute.am puterea de a visa acum dupa 20 de ani de cand picioarele mele nu au mai trecut acest taram mirific dar deodata deschid ochii si... uimire! tacere! dezamagire! totul a disparut, totul s-a schimbat, totul devine intunecat si monoton. Oare ce s-a intamplat cu acesta lume? oare de ce acest ANIMAL.OMUL nu stie decat sa distruga in loc sa conserve? oare de ce ne gandim numai la prezent si nu la viitor? ore copii nostri vor mai vedea ce am vazut noi? vor mai avea la ce visa? eu zic ca NU! Omul a pus stapanire pe tot in furia lui oarba si dorinta de imbogatire distruge totul: paduri,poiene,livezi,vi, parcuri, si intr-o buna zi va constata cu regret ca s-a distrus pe sine insasi, dar va fi prea tarziu atunci.Visul meu s-a spulberat dar cu va ramane cu visul copiilor nostri : asta va intreb si pe voi. Oare nu putem face nimic? Nedumerit si obosit de toata aceasta tarasenie ma intreb:UNDE ESTE PRIMAVARA COPILARIEI MELE? funda?

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru cei indragostiti de viata
sau de perechea lor, pentru toti cei care viseaza frumos si sunt optimisti, niste versuri pe masura. Holograf sunt specialisti in cantece de dragoste, iar mai jos gasiti versurile celui mai nou single al lor, "Primavara incepe cu tine"

"Inca o zi fara tine, intr-o clipa a trecut…
M-am intalnit cu iubirea, cea uitata-n asternut,
Camera mea e prea mare daca nu esti tu in ea,
Luna si-a intins scara ei de vis,
Sa-mi aduca-n calea mea,

Primavara incepe cu tine,
Prima ploaie de vara nu tine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata,
Prima raza de soare in vine, incalzeste iubirea din mine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata.

Si nu ma-ntreba de mi-e bine, fara amintirea ta,
Am doar cuvinte putine sa-mi aline dragostea,
Inima
mea e saraca, e departe de a ta,
Stelele apun si se-astern in drum,
Sa te-aduca-n calea mea…

Primavara incepe cu tine,
Prima ploaie de vara nu tine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodat,
Prima raza de soare in vine, incalzeste iubirea din mine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata.

Si nimeni niciodata n-ar putea
S-aduca norii intre noi, nu nu
Primeste acum in dar iubirea mea
Ea sa fie doar a ta, iei iei

Primavara incepe cu tine,
Prima ploaie de vara nu tine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata,
Prima raza de soare in vine, incalzeste iubirea din mine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata.

Primavara incepe cu tine,
Prima ploaie de vara nu tine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata,
Prima raza de soare in vine, incalzeste iubirea din mine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata."

O primavara indragostita tuturor! happy