| djdjdj a întrebat:

Unde pot gasi pe internet cuvinte in germana traduse in romana plus citirea lor, dar sa fie cuvinte simple de ex masa, scaun, afara, maine etc (intelegeti la ce ma refer)? Am cautat dar nu am gasit ceea ce trebuie. FUNDA celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Canale de YouTube:
Profu de germana
Limba germana cu Olivia
Silverhand Romania
Eko languages
Curs de limba germana

Lingster,
Lingoni German
Fröhlich deutsch

Dictionare utile:
Leo
Duolingo
Linguee

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Https://translate.google.ro/? hl=ro#view=home&op=translate&sl=ro&tl=de&text
Traduci din romana in germana apoi apesi semnul difuzor si auzi traducerea! Bafta!

| Sn4k3 a răspuns:

Google translate laughing

| gabicoo a răspuns:

Google translate ai încercat?

| WhiteLife a răspuns:

Sunt pe YouTube o mulțime de videoclipuri, poți asculta în timp ce faci diferite treburi prin casa. Lecțiile sunt impartite, de obicei, și poți asculta strict capitolul care te interesează.

| ancaval a răspuns:

Scrii pe net lecții germană online și trebuie să fie pe acolo o pagină Lingo...și nu mai știu cum.

| andreeabreaz a răspuns:

Aici este un ghid complet pentru incepatori:
https://invatagermana.ro/limba-germana-pentru-incepatori/

Si pe invatagermana.ro tot apar articole care tin de invatarea limbii germane.

| hahaha677990928 a răspuns:

Ai incercat reverso context?